про компанію  |  контакти  |  публікації
English | Русский
Бізнес Рішення
Нагальні питання задавайте одразу..
(044) 502-51-59
Хмм... Алло
 

 

        Чи може неприбуткова організація надавати благодійну допомогу прибутковій організації та своїм філіям, які мають статус юридичних осіб?

Благодійний фонд в межах напрямків цільового фінансування та статутних завдань може надавати будь-яку благодійну допомогу згідно затвердженого кошторису на поточний рік.

Під цільовим фінансуванням розуміються грошові кошти або майно, що надходять на фінансування та здійснення конкретних програм або заходів. Цілі, на які використовуватимуться такі кошти або майно, має бути чітко застережено у статуті неприбуткової організації або визначено особою, котра їх надає.

Благодійний фонд може здійснювати ту діяльність, яка передбачена відповідним статусним законом і вказана у вичерпному переліку видів діяльності, представленому в її статутних документах (Абз. 3 пп. 7.11.13 п. 7.11 ст.7 ЗУ „Про оподаткування прибутку підприємств”).

Зауважимо також, що використання коштів або майна, отриманих на конкретні цілі, для фінансування інших програм або заходів вважатиметься нецільовим їх використанням. Чинне законодавство встановлює відповідальність за нецільове використання коштів або майна, що надійшли неприбутковим організаціям. Так, за нецільове використання посадові особи неприбуткових організацій можуть притягатися до кримінальної відповідальності. А майно та кошти, використані не за цільовим призначенням, може бути конфісковано в дохід держави.

Висновок:

1.      надання благодійної допомоги підприємству - юридчній особі, платнику податків на загальних підставах, на якому більшість працюючих в минулому військовослужбовці – відповідає основним статутним завданням Фонду, за умови наявності відповідних документів, підтверджуючих фактично здійснену операцію по наданню даної допомоги:

- Лист-прохання підприємства отримувача, договори,

- наявність даної допомоги в плановому кошторисі на поточний рік,

- документи підтверджуючі виплату допомоги (якщо в грошовій формі – платіжні доручення, якщо в матеріальній формі - акти прийому-передачі);

2.      надання своїм філіям, які мають статус юридичних осіб благодійної допомоги, може здійснюватися при наявності в статуті в основні завдання такого пункту, при включенні в плановий кошторис на поточний рік, наявності договорів між Фондом і філіями та підтверджуючих документів про здійснення даних операцій.

Аудиторські послуги  |  Бухгалтерські послуги  |  Вартість послуг
©2021 Українська група «Бізнес Рішення».
Всі права захищені.